Romanian Go Forum

Forumul jucatorilor romani de Go








You are not connected. Please login or register

Forum vs Lista

5 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Forum vs Lista Empty Forum vs Lista Tue Jan 06, 2015 9:08 am

Popic



Chiar, vroiam sa va intreb cum vi se pare forumul, comparativ cu lista.

PS. eu mi-am sters contu de lista dupa ce s-a infintat forumul Smile

2Forum vs Lista Empty Re: Forum vs Lista Tue Jan 06, 2015 9:18 am

viorel.arsinoaia



Mie mi se pare ca nu au nicio legatura. Fiecare din ele face bine ceea ce face. 
Eu sunt unul dintre cei care nu ma voi dezabona niciodata de la lista Smile

3Forum vs Lista Empty Re: Forum vs Lista Tue Jan 06, 2015 9:54 am

Popic



Nu stiu altii cum sunt ...Smile

Dar, eu dupa ce citeam lista ma enervam adeseori, frustram, etc. probabil ca e ceva gresit la mine.
Dupa ce am sters contu, m-am simitit mult mai bine. Fara doza zilnica de nervi si frustrari ...

4Forum vs Lista Empty Re: Forum vs Lista Tue Jan 06, 2015 10:27 pm

daniug



eu le-am pastrat pe ambele, ca sa nu cenzurez nimic si poate si pt.ca sunt nostalgic:).Ca o scurta comparatie, lista e inactiva de cateva saptamani iar aici astept totusi mai multa activitate.

5Forum vs Lista Empty Re: Forum vs Lista Wed Jan 07, 2015 1:08 am

Dan.A

Dan.A

Nici eu n-o sa renunt la Lista. Desi n-am postat niciodata acolo, este pe moment o alta sursa de informare.
Forumul este o idee excelenta. E mult mai usor sa filtrezi informatiile care chiar te intereseaza.Sper sa reziste cat mai mult si sa devina mai activ in viitor.

6Forum vs Lista Empty Re: Forum vs Lista Wed Jan 07, 2015 11:06 am

daniel.cioata

daniel.cioata

Un forum e ceva constructiv in care fiecare utilizator ar avea ceva util de facut, o comunitate de oameni care impartasesc aceiasi pasiune fara nici o legatura cu FRGO si chestii oficiale. Lista de Go e ceva care 1% informeaza si 99% e inactiva sau se trage incrucisat cu spam-uri, eu nu tin minte sa fi rezolvat niciodata nimic. Sa presupunem ca apare un user nou pe lista si ori nu zice nimeni nimic ori, daca are ghinionul sa nimereasca in focuri, isi zice ca a nimerit la balamuc :-) .
Majoritate mesajelor pe lista sunt ca FRGO ar trebui sa faca si sa dreaga. In opinia mea FRGO nu ar trebui sa faca nimic alceva decat sa incurajeze
performanta (nici nu imi dau seama cum ar putea sa faca asta, cu resursele care le are !!!), si sa sustina initiativele particulare cum e ceea ce a facut Marius la Voluntari sau George Ghetu la Cluj.
Nu vreau sa stau pe lista de Go sa ma cert cu prieteni de zeci de ani, daca stau bine si ma gandesc nici nu stiu de ce :-).

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum