Romanian Go Forum

Forumul jucatorilor romani de Go








You are not connected. Please login or register

Glume si bancuri, sa ne mai descretim fruntile

5 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

kirugoro



Doua tipe se intalnesc la o cafea.
-Băi, ce-aş mai merge la Paris! zice una
-Da` ce? Ai mai fost?
-Nu. Da` am mai vrut.

http://www.proexpedition.org

Loredana

Loredana

Imi place topicul asta Laughing

daniel.cioata

daniel.cioata

Sotul se intoarce de la vanatoare.
- Ei, cum a fost vanatoarea, dragul meu?
- Sa zicem asa: luna asta n-o sa mai cumparam carne!
- Ai impuscat un cerb???
- Nu, am baut tot salariul.

Dan.A

Dan.A

Soțul se întoarce dintr-o călătorie, deschide ușa la dormitor și acolo își vede cel mai bun prieten făcând dragoste cu soția lui. 
      Furios, soțul scoate arma și își împușcă prietenul.
      Soția se ridică obosită din pat, se apropie grațios de oglindă, ia rujul, se rujează și cu un oftat ușor îi spune soțului:
     - Cu așa o atitudine, îți vei pierde toți prietenii ...

Loredana

Loredana

Dan.A

Dan.A

Daca vine Muntele la tine si nu te cheama Mahomed, mai bine fugi; sigur e alunecare de teren!

daniel.cioata

daniel.cioata

Două statui aşezate una în faţa celeilalte pe o alee. Un el şi-o ea, nuduri. Coboara un înger şi le dă viaţă:
– Drept răsplată că aţi îndurat 80 de ani frigul şi căldura, fără să vă plângeţi, aveţi 20 minute în care să faceţi ce vreţi voi.
Se duc statuile într-un tufiş şi încep să se audă chicoteli.
Când se întorc, îngerul le zice:
– Am văzut că v-a plăcut. Aveti încă 20 minute.
La care una dintre statui îi zice celeilalte:
– De data asta facem invers, ţii tu porumbelul şi mă c*c eu pe el!

daniel.cioata

daniel.cioata

Doi romani pleaca la lucru in Italia. Ei se anajeaza la un patron care le cere sa vopseasca un gard lung de 20 de metri. Cei doi primesc un bidon de vopsea de 30 de litri si li se atrage atentia sa le ajunga vopseaua exact cat este lungimea gardului.
Pe la amiaza li se face sete, aaa ca cei doi se hotarasc sa vanda trei litri de vopsea si sa-si ia niste bere, sperand ca vor dilua vopseaua si vor termina gardul de vopsit. Apoi mai vopsesc ei ce mai vopsesc si, ghinion, raman 1,5 metri nevopsiti.
Italianul avea pe langa casa si un cal, asa ca romanii, speriati, dau ultimii stropi de vopsea pe la gura calului. Dupa putin timp si apare patronul
- Ba! cum de a ramas gardul nevopsit?
- Pai sa vezi, patroane, calul tau in timp ce noi eram cu spatele la bidon, a baut din vopsea, poate de sete. De-asta nu ne-a ajuns.
Nervos, italianul pune mana pe o pusca de vanatoare si impusca calul.
Speriati, romanii striga catre patron:
- Ce faci domnule, omori calul pentru niste vopsea?
- Lasa ca voi habar n-aveti. Am mai avut tot niste muncitori romani ca voi si mi-au spus ca lor le-au mancat 5000 de tigle, 10.000 de caramizi, 200 saci de ciment, 4 metri cub de scandura si acum si vopseaua asta. Mai da-l dracu' de cal ca m-am saturat de el!

Dan.A

Dan.A

Lumina de la capatul tunelului:

- Pesimistul vede într-un tunel întunericul,

- Optimistul vede lumina de la capatul lui,

- Realistul vede luminile trenului care vine,

- Mecanicul de locomotiva vede trei idioti pe sine

Mirel

Mirel

Doamna Smith era sigura ca sotul o inseala cu servitoarea, asa ca s-a hotarat sa-i intinda o cursa: i-a dat liber servitoarei in weekend, dar nu i-a spus sotului...
Seara in pat, sotul, ca de obicei, s-a plans de dureri de burta ingrozitoare si a sters-o la baie. Imediat sotia a intrat in camera servitoarei si s-a ascuns sub plapuma. Nici nu a intrat bine de pe usa in pat, ca a si simtit cum el a sarit direct pe ea, fara nici un cuvant si a trecut la treaba.
Dupa ce a terminat, in timp ce el inca gafaia, sotia, triumfatoare spuse:
- Nu-i asa ca nu te asteptai sa ma gasesti in patul asta?! si aprinse brusc lumina. 
- Nu, doamna!!! raspunse gradinarul, uluit.

http://tsurukame.ro/

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum